harkov havacılık

 

Kharkiv Milli Havacılık Üniversitesi, Ukrayna’nın Harkov vilayetinde bulunan ve Kharkiv Üniversitene bağlı olarak öğrencilerine hizmet veren üniversitelerden birisidir. Avrupa Üniversiteler Birliğinde Kharkiv Milli Havacılık Üniversitesi/ Kharkiv National Aviation University ismi ile kayıtlı bulunan üniversiteye giriş için Türkiye’de üniversite sınavına giriş zorunlu tutulmamaktadır.

 

Üniversiteye kayıt için yalnızca lise veya meslek lisesi diplomasını zorunlu kılan Kharkiv Milli Havacılık Üniversitesi 1930 yılından beri hizmetlerini sürdürmektedir. Kayıtlarda Rusça hazırlık zorunluluğu olan okulda hazırlık eğitim 1500$, lisans programları ise 2200$ ile 3000$ arasında ücretlendirilmektedir.

 

Lisans süresinin 4, yüksek lisans süresinin 2 yıl olduğu Kharkiv Milli Havacılık Üniversitesinde; Havayolu Taşıma, Havayolları Bakımı, Muhasebe ve Denetim,

Uluslararası İktisat, Uçak ve Füze, Motor ve Uçak Santralleri, Havacılık Elektroniği, Sistem Analizi, Bilgi Bilimi, Uygulamalı Matematik, Makine, Mühendis Mekaniği, Sistem Mühendisliği, Otomasyon ve Bilgisayar Teknolojileri, Metroloji, Bilgi ve Ölçüm Teknolojileri, Telekomünikasyon, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Program Mühendisliği, Finans ve Kredi, Pazarlama, Yönetim, Psikoloji ve Filoloji başta olmak üzere toplamda 31 lisans bölümü, 25 yüksek lisans bölümü bulunmaktadır.

 

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here