Ukrayna’nın Kharkiv şehrinde yer alan ve spor alanında yüksek öğrenim veren bir akademidir. Uluslararası platformlarda saygın bir akademi olarak tanınmaktadır.

 

Akademi, 1930 yılında kurulmuştur ve bu nedenle Ukrayna’nın en köklü okullarından biri olarak kabul edilmektedir. Akademide, beş fakülte ve on sekiz departman yer almaktadır. Fakültelerin tamamı farklı spor dalları ve spor yönetimi üzerine yoğunlaşmaktadır. Dört fakülte Kharkiv’de yer alırken, okulun fakültelerinden sadece biri zaman içinde Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’e taşınmıştır. Aynı zamanda, akademinin mezunları arasında Ukrayna’nın ünlü ve başarılı sporcuları da yer almaktadır.

 

Akademi, başvuru ile öğrenci kabul etmektedir. Elektronik olarak da başvuru yapmak mümkündür. Akademide lisans, lisans üstü ve doktora dahil olmak üzere her seviyede eğitim verilmektedir. Yetkin ve geniş akademik kadrosu ile Ukrayna başta olmak üzere dünyanın her yerinden öğrenci kabul eden Kharkiv Milli Beden Eğitim Akademisi, Türkler’in önemli bir çoğunluğunu oluşturduğu uluslararası öğrencilere uygun imkanlar sunmaktadır. Konaklama, adaptasyon ve dil öğrenme gibi konularda çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır.

 

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here