Kharkiv Milli Radyo-Elektronik Üniversitesi, Ukrayna’nın Harkov bölgesinde yerini alan üniversitelerden birisidir. İlk defa 1930 senesinde kurulan ve hizmetlerine ilk bu tarihte başlayan üniversitenin anadili Rusça’dır. Bu anlamda üniversitenin ilk on ayında öğrencilere Rusça hazırlık eğitimi verilmektedir. Öğrencilere verilen bu hazırlık eğitiminin ücreti ise 1500$ olarak belirlenmiştir.

 

Hazırlığın ilk döneminde öğrencilerine Rusça eğitimi veren Kharkiv Milli Rad-Elektronik Üniversitesi/ National Radio And Television University Of Kharkiv ikinci dönemde yabancı dil dersine ek olarak Fizik, Matematik, Kimya, Biyoloji ve Bilişim derslerini de verir.

 

Senelik ücretlerinde değişiklik gözlenmeyen Kharkiv Milli Radyo-Elektronik Üniversitesinin ücretlendirmeleri 2000$ ile 3000$ arasında değişmektedir. Öğrencilerine lisans, yüksek lisans ve doktora yapma imkanını süren okulda, lisans eğitimleri dört sene yüksek lisans eğitimleri ise iki sene sürmektedir. Pek çok farklı bölüme ev sahipliği yapan Kharkiv Milli Radyo-Elektronik Üniversitesi içerisinde Bilgisayar Mühendisliği ve Kontrol Fakültesi, Bilgisayar Bilimleri Fakültesi, Uygulamalı Matematik ve İdarecilik Fakültesi, Radyo Mühendisliği Fakültesi, Elektronik Mühendisliği Fakültesi, Elektronik Cihazlar Fakültesi ve Telekomünikasyon ve Telekomünikasyon Aletleri Fakültesi olmak üzere toplamda 7 fakülte, 21 bölüm bulunmaktadır.

 

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here