Kharkiv Milli Tıp Üniversitesi 1805 yılında kurulmuş olup, 200’ü aşkın süredir eğitim veren oldukça köklü bir okuldur. Okula başvuran öğrencilerden istenenler arasında sınav sonuç belgesi bulunmamaktadır. Dolayısıyla okulum bir tavan / taban puanı değerlendirmesi yoktur. Kharkiv Milli Tıp Üniversitesi kendilerine başvuran öğrencilerden lise diploması talep etmektedir. Üniversitenin diploması için YÖK Denklik bulunmaktadır.

Okul Ukrayna sınırları içerisinde yer almaktadır. Bölgenin en eski eğitim kurumlarından biridir. Eğitim dili 2 farklı şekilde, İngilizce ve Rusça görülebilmektedir. Kharkiv Milli Tıp Üniversitesi için fiyatlar İngilizce bölümler için biraz daha yüksek seyretmektedir. Kharkiv Milli Tıp Üniversitesi/ Kharkiv National Medical University okulunun eğitim süresi, Tıp bölümü için 6 yıl, Diş Hekimliği ve Eczacılık bölümleri için 5 yıldır.

Kharkiv Milli Tıp Üniversitesi Fakülte Ve Bölümleri

Üniversitenin bünyesinde tıp, diş hekimliği ve hemşirelik fakülteleri bulunmaktadır. Okulda toplamda 5000’den fazla öğrenci eğitim görmektedir. Okulun bünyesinde 23 bölüm bulunmaktadır. Bunlar arasında; çocuk cerrahisi, ortopedi, üroloji, psikiyatri, nöroloji ve kadın hastalıkları ve doğum gibi bölümler bulunmaktadır.

Whatsapp ile Yazın

Whatsapp ile Yazın