Kharkiv Ukrayna Milli Demiryolları Akademisi/Ukrainia National Railways Academy, Ukrayna’da Kharkiv şehrinde bulunan ve ulaşım teknolojisi üzerine yoğunlaşarak yüksek eğitim veren bir akademidir. Bu alanda, Ukrayna sınırları içinde eğitim veren tek okuldur.

 

Kharkiv Ukrayna Milli Demiryolları Akademisi, 1930 senesinde mühendisler için Demiryolları Enstitüsü olarak kurulmuştur. Bugünkü statüsünü ve ismini 2001 senesinde kazanmıştır. Akademide, 5 fakülte ve 35 departman bulunmaktadır. Ulaşım teknolojisi ile birlikte ekonomi, sivil savunma, işletme ve inşaat mühendisliği gibi dallarda da eğitim verilmektedir. Lisans, lisansüstü ve doktora seviyelerinde dersler yer almaktadır. Akademi bünyesinde, 500’ü aşkın profesör çalışmaktadır.

 

Kharkiv Ukrayna Milli Demiryolları Akademisi, özel bir okuldur ve lisans bölümleri için lise diploması ile öğrenci kabul etmektedir. Yıllık ücreti bölümler arasında değişkenlik göstermektedir. Köklü bir okul olduğu ve teknoloji alanında uzman kabul edildiği için Ukrayna’nın her şehrinden ve dünyanın da çeşitli ülkelerinden öğrenciler, Kharkiv Ukrayna Milli Demiryolları Akademisi’ni tercih etmektedir. Uluslararası öğrencilere aynı zamanda akademi tarafından eğitim gördükleri alanda staj fırsatları ve çalışma imkanları da sunulmaktadır.

 

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here