EnglishTurkish

Kiev Borys Grinchenko Üniversitesi/Kyiv Borys Grinchenko University

Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi için formu doldurun sizi arayalım.

Kiev Bory Grinchenko Üniversitesi, Kiev Belediye Meclisi tarafından Öğretmenler Eğitim Enstitüsünün yeniden düzenlenmesi ile kurulmuştur. Üniversitenin tarihi,  Kiev’de öğretmen yetiştirmeye yönelik pedagojik kursların açıldığı 1874 tarihine kadar uzanır. Üniversitenin 35 departmanı ve 8000’den fazla öğrencisi bulunmaktadır. Üniversite lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerinde eğitim vermektedir. Eğitim kadrosu 434 öğretim üyesinden oluşur. Üniversite 2010 yılında 4. Seviye akreditasyon derecesine sahip olmuştur.

Mottosu ‘’Mükemmelik için çabalıyoruz!’’ olan üniversitenin misyonu öğrencilerine modern ve yenilikçi bir yaklaşımla eğitim sunarak kişiye ve topluma hizmet etmektir. Üniversite altı enstitü, dört fakülte ve bir kolejden oluşur: Man Enstitüsü, Gazetecilik Enstitüsü, Filoloji Enstitüsü, Pedagoji Enstitüsü, Sanat Enstitüsü, Lisansüstü Pedagojik Eğitim Enstitüsü, Bilgi Teknolojileri ve Yönetimi Fakültesi, Sağlık Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Fakültesi, Felsefe Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve Uluslararası İlişkiler Fakültesi.

Üniversitenin 5 binası ve gelişmiş bir altyapısı vardır: binalarda şubeleri olan modern bir kütüphane, yüzme havuzu, spor salonları ve spor kompleksleri, Wi-Fi bölgeleri, konser ve koreografi salonları, yurtlar, TV stüdyosu ve basın merkezi, pratik merkezleri, laboratuvarlar ve atölyeler. Üniversite her yıl 9 Aralıkta Borys Grinchenko’nun doğum gününü kutlamaktadır, bu tarih Üniversite Günü olarak kabul edilir.

Borys Grinchenko Üniversitesi Magna Charta Universitatum’un imzacısıdır. 2012 senesinde Uluslararası Üniversiteler Birliğine üye olmuştur. Üniversite Belarus, Bulgaristan, Çin, Finlandiya, Fransa, İsrail, Almanya, Yunanistan, İtalya, Kazakistan, Letonya, Litvanya, Paraguay, Polonya, Portekiz, Slovakya, İspanya, İsviçre, Türkiye, ABD eğitim kurumları ile işbirliği yapmaktadır.

Kiev Borys Grinchenko Üniversitesi bölüm ücretleri:

Ukrayna Üniversite Fiyatları 2019 Bölümlere Göre Ücretler

Ukrayna Üniversite Lisans Fiyatları 2021 Bölümlere Göre Ücretler

Ukrayna üniversite fiyatları 2021 hangi bölümün ücreti ne kadar? Tıp, diş hekimliği, eczacılık, mühendislik ve...

KHARKİV

Ukrayna'nın kuzeydoğu lokasyonunda yer alan Kharkiv, Harkic Oblastı idari bölgesinin merkezidir. Ukrayna'nın büyük şehirlerinden biri...

ODESSA

Odessa’da Eğitim Karadeniz'in incisi ve eşsiz tarihi dokusu ile Odessa Ukrayna üniversite eğitimi için gelen...

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Hemen Ara

Hemen Arayın