EnglishTurkish

Kiev Devlet Telekomünikasyon Üniversitesi/Kyiv State University of Telecommunications

Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi için formu doldurun sizi arayalım.

Devlet Telekomünikasyon Üniversitesi, 1996 yılında kurulmuştur. 4. Akreditasyon seviyesinde bir yüksek öğretim kurumudur. Lisans, yüksek lisans, doktora derecelerinde eğitim vermektedir.

Günümüz, çoğu genç insanın cep telefonu, bilgisayar, tablet gibi cihazların olmadığını hayal bile edemediği bilgi çağıdır. Telekomünikasyon ve bilgi sektörü yüksek bir hız ile büyümektedir. Bu da işverenlerin bilişim teknolojilerinde uzman kişiler ile çalışmak istemelerine neden olmuştur. Bu alanda uzmanlaşmak isteyen kişilerin, eğitimi için Devlet Telekomünikasyon Üniversitesi’ni seçmeleri, doğru bir tercih olacaktır. Üniversite, derin teorik bilgi ve pratik becerilerin sağlam temelini atacak ve birinci sınıf bir uzman olmanıza yardımcı olacak profesyonel öğretmenler istihdam etmektedir.

Telekomünikasyon Üniversitesi partnerleri telekomünikasyon pazarında lider kuruluşlardır: CISCO, Alcatel-Lucent, Hewlett Packard(HP), Huawei, Pearson Vue. Bu sayede öğrenciler, pratik eğitim ve staj imkanlarına sahip olurlar. Devlet Telekomünikasyon Üniversitesi, merkezi Cenevre, İsviçre’de bulunan Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nin(ITU) üyesi olan Ukrayna’daki tek üniversitedir.

Üniversite binası tamamen wi-fi ağıyla kaplı olup, her öğrencinin yüksek hızlı wi-fi’ye(100 mbit/s’ye kadar) ücretsiz erişimi vardır. Üniversite içerisinde uygun fiyatlı ve modern bir cafe olan IT-cafe yer alır. Üniversitede, öğrencilerin kendilerini spor açısından da geliştirmelerine imkan veren spor salonu ve fitness bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin boş zamanlarını eğlenceli geçirebilecekleri, yeteneklerini gösterebileceği kültürel faaliyetler ve projeler desteklenmektedir.

Üniversite 20 ülkeden uluslararası öğrencilere eğitim hizmeti vermektedir: Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan, Gana, Mısır, Irak, İspanya, İran, Kazakistan, Çin, Libya, Amerika Birleşik Devletleri, Nijerya, Belarus Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu, Sudan, Türkiye, Türkmenistan, Özbekistan, Pakistan.

Kiev Devlet Telekomünikasyon Üniversitesi lisans bölüm ücretleri:

Ukrayna’dan Türkiye’ye Yatay Geçiş İmkanı

Yurtdışında YÖK tarafından tanınan üniversitelerde eğitim alan öğrenciler, İlk yılını başarı ile tamamlar ise Türkiye’deki...

Ukrayna da Üniversite Eğitimi

Ukrayna’da Hazırlık Eğitimi ve Ücretleri

Ukrayna’da lisans Eğitimine başlamadan önce Türk öğrencilerin mutlaka 9 ay süren hazırlık eğitimi programlarına katılması...

Kiev Slav Üniversitesi/Kyiv Slavonic University

Kiev Slav Üniversitesi, 1993 yılında Ukrayna Ulusal Bilimler Akademisinin girişimiyle kurulmuş bir yüksek öğrenim kurumudur....

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Hemen Ara

Hemen Arayın