EnglishTurkish

Kiev Milli Tiyatro, Sinema ve Televizyon Üniversitesi/Kyiv National University of Theatre Cinema and Television

Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi için formu doldurun sizi arayalım.

Kiev Milli Tiyatro, Sinema ve Televizyon Üniversitesi sahne sanatları konusunda uzmanlaşmış bir üniversitedir. Üniversitenin Kiev şehrinde dört kampüsü vardır.  Kurum ilk olarak 5 Mart 1899’da Rusya İçişleri Bakanlığı’na müzik-drama okulu olarak kaydedilmiş, Eylül 1904’te açılmıştır. Üniversite 4. Seviye akreditasyona sahip olup lisans ve yüksek lisans derecelerinde eğitim vermektedir. Kurumun 20 uzmanlık alanında 1500’e yakın öğrencisi bulunmaktadır.

Üniversitenin kadrosu yaklaşık 370 profesör ve öğretim asistanı olmak üzere yaklaşık 680 personelden oluşmaktadır. Üniversite verdiği eğitim ile öğrencilerinin özgün, benzersiz ve yaratıcı kişiler olmalarını misyon edinmiştir. Öğrenciler iki temel alanda eğitim almaktadır: Tiyatro, Sinema ve Televizyon. Tiyatro bölümünde drama, kukla tiyatrosu, bale yönetmenliği, sirk yönetmenliği, tiyatro işleri yönetmenliği gibi uzmanlık alanları bulunur. Sinema ve televizyon bölümünde ise uzun metrajlı film yönetmenliği, animasyon filmi yönetmenliği, belgesel film yönetmenliği, bilim kurgu filmi yönetmenliği, ses yönetmenliği, film fotoğrafçılığı, sinema ve televizyon dramaturjisi uzmanlık alanları bulunmaktadır.

Sanat kültürü alanında uluslararası işbirliğinin geliştirilmesi için, Kiev Ulusal Tiyatro, Film ve Televizyon Üniversitesi dünya çapında organizasyonlar, tiyatro ve film okulları ile işbirliği yapmaktadır. Son yıllarda üniversite UNESCO’daki Uluslararası Tiyatro Enstitüsü ile işbirliği halindedir. Üniversite Rektörü Profesör Ol Bezgin, UNESCO Dünya Konsorsiyumu tarafından düzenlenen Uluslararası Sanat Başkanları Konferans’ına düzenli olarak katılmaktadır. Üniversite; Macaristan, Ermenistan, Gürcistan, Rusya, Fransa, Belarus, Çin, Japonya, Güney Kore, Bulgaristan, İsveç, İspanya, İngiltere, Polonya, Almanya, Moldova, ABD, Portekiz tiyatro okullarıyla/film festivalleri ile verimli ve yaratıcı ilişkiler sürdürmektedir.

Okul, Ekim 2016’da Pekin’de dünyanın en iyi 12 tiyatro okulu ile Dünya Eğitim Tiyatrosu Birliği’ni imzalamıştır. Üniversite, uluslararası arenada tiyatro ve sinema alanlarında Ukrayna’yı başarıyla temsil etmektedir. Ekim 2017’de Pekin, Çin’de Merkezi Drama Akademisi tarafından düzenlenen Uluslararası Eğitim Tiyatrosu Festivali’ne katılmış ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu dalında iki prestijli ödül almıştır. Öğrencilerin çalışmaları dünya çapında birçok ünlü film festivallerinde yer almaktadır. Kiev Milli Tiyatro, Sinema ve Televizyon Üniversitesi bölüm ücretleri:

KHARKİV

Ukrayna'nın kuzeydoğu lokasyonunda yer alan Kharkiv, Harkic Oblastı idari bölgesinin merkezidir. Ukrayna'nın büyük şehirlerinden biri...

ODESSA

Odessa’da Eğitim Karadeniz'in incisi ve eşsiz tarihi dokusu ile Odessa Ukrayna üniversite eğitimi için gelen...

Yüksek Lisans Eğitimi

Hazırlık eğitimi sonrasında Lisans diplomanız ile kayıt yaptırabileceğini Yüksek Lisans bölümlerinin eğitim dili genellikle Ukraynacadır....

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Hemen Ara

Hemen Arayın