EnglishTurkish

Kiev Tıp Üniversitesi/Kyiv Medical University

Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi için formu doldurun sizi arayalım.

1992 yılında kurulan Kiev Tıp Üniversitesi(KMU), başta pratisyen hekimler, diş hekimleri ve eczacılar olmak üzere 10.000’den fazla sağlık personeli yetiştirmiştir. Günümüzde KMU’da 97 doçent, 37 tıp doktoru, 7 ‘’onurlu Ukrayna doktoru’’ olmak üzere toplam 165 akademik personel bulunmaktadır. Üniversite, lisans ve yüksek lisans derecelerinde eğitim vermektedir.

Üniversitenin bilimsel etkinliği genel olarak tüm dünyada tanınmıştır. Yayımlanan monografiler yabancı dillere çevrilmiş, bazıları basılmış ve yabancı bilim insanlarıyla ortak çalışmalar yapılmıştır. Üniversitenin bilim adamlarının çoğu tıp bilimlerinde Devlet ödülleri ile onurlandırılmıştır.

Akreditasyon durumu size bir üniversitenin genel kalitesi ve itibarı hakkında bir fikir verebilir. Bir üniversite seçerken kurumun akredite olup olmadığını belirlemek önemlidir. Akreditasyon, kaydolmayı düşündüğünüz programın, mesleğin ulusal onaylı standartlarını karşıladığı ve sürekli olarak yapılması gerekenleri başarmakla yükümlü olduğunu ve kalitesinin sürekli olarak incelenmesi konularında güvence sağlar. Kiev Tıp Üniversitesi, Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından, Seviye IV ile Ukrayna’daki bir yüksek öğrenim kurumu için en yüksek akreditasyon seviyesine sahiptir.

Kiev Tıp Üniversitesi (KMU), Uluslararası Tıp Eğitim Rehberi (IMED) gibi tıp üniversitelerinin ilgili tüm uluslararası dizinlerinde tanınır ve listelenir. Bu, mezunların Amerika Birleşik Devletleri Tıbbi Lisanslama Sınavlarını yazmaya uygun olduğu anlamına gelir ve sertifikaların, ABD’deki Yabancı Tıp Mezunları Eğitim Komisyonu (ECFMG) ve mezunların sertifika ve Lisans almaya hak kazanmaları için Kanada Tıp Konseyi (MCC) tarafından tanındığı anlamına gelir.

Üniversite, Kopenhag Üniversitesi tarafından Dünya Sağlık Örgütü ve Dünya Tıp Eğitimi Federasyonu (WFME) ile işbirliği içinde sürdürülen AVICENNA Rehberine de kayıtlıdır, yani KMU, DSÖ tüm hükümetler tarafından tamamen tanınmaktadır.

Üniversitenin Uluslararası Tıp Eğitimi ve Araştırmaları Geliştirme Vakfı (FAIMER) Okul Kimliği F0002349’dur.

Kiev Tıp Üniversitesi,  Gana Diş ve Tıp Konseyi, Nijerya Diş ve Tıp Konseyi, Pakistan Tıp ve Diş Konseyi , Avrupa Tıp Konseyi , Hint Tıp Konseyi ve İngiltere Genel Tıp Konseyi tarafından tanınmaktadır. Polonya Tıp Akademisi, Sağlık Koruma Bakanlığı (CDC, ABD), Güney Kazakistan tüm dünyadaki birçok bilimsel kurumla ortak araştırma ve ortaklık ilişkileri vardır.

Öğrencilerin gelişimleri ve fiziki olarak rahatlamalarına yardımcı olmak için spor kulüpleri vardır. Öğrenciler okulun havuzuna, spor salonuna katılma olanağına sahiplerdir. Üniversitenin Öğrenci Konseyi, Ukrayna’nın gençlik ve öğrenci örgütleriyle ilişkilerini sürdürür, kültürel etkinliklerin düzenlenmesinde yer alır. Yıl içinde dans, müzik, resim, şiir ve tiyatro ile ilgili pek çok etkinliğin düzenlenmesinin yanında, Ukrayna’nın başkentinin tarihi ve kültürel hayatı, klasik ve çağdaş sanat eserleri hakkında bilgi edinmenizi sağlayan çok sayıda tur ve etkinlik gerçekleştirilmiştir.

Kiev Tıp Üniversitesi bölüm ücretleri:

Ukrayna’dan Türkiye’ye Yatay Geçiş İmkanı

Yurtdışında YÖK tarafından tanınan üniversitelerde eğitim alan öğrenciler, İlk yılını başarı ile tamamlar ise Türkiye’deki...

Ukrayna da Üniversite Eğitimi

Ukrayna’da Hazırlık Eğitimi ve Ücretleri

Ukrayna’da lisans Eğitimine başlamadan önce Türk öğrencilerin mutlaka 9 ay süren hazırlık eğitimi programlarına katılması...

Kiev Slav Üniversitesi/Kyiv Slavonic University

Kiev Slav Üniversitesi, 1993 yılında Ukrayna Ulusal Bilimler Akademisinin girişimiyle kurulmuş bir yüksek öğrenim kurumudur....

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Hemen Ara

Hemen Arayın