EnglishTurkish

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi/Taras Shevchenko National University of Kyiv

Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi için formu doldurun sizi arayalım.

1834 yılında eğitim hayatına başlamış olan Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Ukrayna’nın en köklü üniversitelerinden birisidir. Eğitim açısından oldukça güzel imkanlara ve güzel bir kampüse sahip olan okul, 2007 yılında Sağlık Biyoloji ve Tarım Bilimleri, İşletme ve İktisat, Sosyal ve İnsani Bilimler. Hazırlık programında eğitim, öğrencinin lisans eğitimi için seçtiği bölümle aynı doğrultuda yapılmaktadır.  Dünya sıralamalarında ilk 1000 ‘de yerini alarak Ukrayna’da kalitesini kanıtlamıştır.  Eğitim dili Ukraynaca ve İngilizce olarak değişmektedir.

Üniversite’de uluslar arası hukuk ve hukuk eğitimleri genelde talep görmekte olup,  Resmi Türkiye temsilcisi olan Everest Eğitim üzerinden kayıt işlemleri yapılabilmektedir.

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi, yerel öğrencileri kadar yabancı öğrencilerine de büyük önem vermektedir. Okulda yabancı öğrenciler için 1 yıllık bir hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Okulun hazırlık sınıfı, Ukrayna’daki üniversiteler arasında en iyi hazırlık programıdır ve her yıl 1000 öğrenci bu programda eğitim görmektedir. Okulda eğitim Ukraynaca ve İngilizce ile verilmektedir, öğrenciler mezun olduklarında akademik açıdan oldukça donanımlı olarak mezun olurlar. Dünya çapında prestijli bir diplomaya sahip olma olanağı sağlayan üniversitede, hazırlık eğitimi dört farklı gruba ayrılmaktadır; Mühendislik, Teknoloji ve Doğa Bilimleri, Sağlık Biyoloji ve Tarım Bilimleri, İşletme ve İktisat, Sosyal ve İnsani Bilimler. Hazırlık programında eğitim, öğrencinin lisans eğitimi için seçtiği bölümle aynı doğrultuda yapılmaktadır ve hazırlık programını başarıyla bitiren öğrencilere sertifika verilmektedir.

Oldukça geniş bir alana sahip olan Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi’nde 14 farklı fakülte ve birçok bölüm seçeneği sunulmaktadır. Okuldaki fakülteler; Biyoloji, Coğrafya, Jeoloji, İşletme, Gazetecilik, Mekanik ve Matematik, Fizik, Radyo Fizik, Felsefe, Uluslararası İlişkiler, Filoloji, Tarih, Sibernatik ve Sosyoloji fakülteleridir. Fakültelerdeki bölümlerden bazıları ise; Fizik, Astronomi, Sosyoloji, Psikoloji, Uygulamalı Matematik, Etnoloji, Uluslararası Hukuk, Uluslararası Ekonomik İlişkiler, Siyaset Bilimi, Felsefe, Gazetecilik, Uluslararası İktisat, İdare ve Kamu Yönetimi’dir. Lisans eğitiminin yanı sıra üniversitede, yüksek lisans ve doktora yapma olanakları da bulunmaktadır. 1 yıllık hazırlık programını başarıyla bitiren öğrenciler yukarıdaki bölümler ve daha birçok bölüm arasından dilediği bölümü seçme şansına sahiptir. Ancak birinci sınıfa kayıt yaptırmak için, Ukraynaca Hazırlık Bölümü Sertifikası aranmaktadır, o yüzden yabancı öğrencilerin 1 yıllık hazırlık programına katılmaları şarttır.

Oldukça prestijli olan Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi, öğrencilerin öğretim hayatının yanı sıra konaklama ve kişisel ihtiyaçlarını da düşünmektedir. Okulun öğrenciler için yaptırdığı yurtlar, kişi sayısına göre 800 ile 960 dolar arasında değişmektedir. Yıllık ücretleri oldukça uygun olan yurtlar, bir öğrencinin ekonomik açıdan rahatlıkla kalabileceği durumdadır. Birçok eğitim alanında uzmanlaşma olanağı sunan okul, tüm dünyada geçerli prestijli bir diploma sahibi olma olanağı sağlamaktadır. Ukrayna’nın başkentinde yer alan üniversitede eğitim dili Ukraynacadır. Lisans eğitimini yurt dışında tamamlamak ve yabancı dil öğrenmek isteyen öğrenciler için uygun bir tercih olacak okul, her açıdan oldukça idealdir. Okulda yer alan uzman eğitim görevlileri ve profesörler, öğrencilerin kaliteli ve donanımlı birer birey olmaları için çalışmaktadırlar. 3 milyon nüfuslu bir şehirde yer alan Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi, Avrupa’nın dört yıllık sistemini uygulayan bir yüksek eğitim kurumudur. Bu okulda okuma şansını yakalayan öğrenciler, dünyanın birçok yerinde kolayca iş bulabilme şansına sahip olacaktır.

Üniversite’de Ukraynaca ve İngilizce alınabilecek eğitim seçenekleri ve fiyatları ;

Ukrayna’dan Türkiye’ye Yatay Geçiş İmkanı

Yurtdışında YÖK tarafından tanınan üniversitelerde eğitim alan öğrenciler, İlk yılını başarı ile tamamlar ise Türkiye’deki...

Ukrayna da Üniversite Eğitimi

Ukrayna’da Hazırlık Eğitimi ve Ücretleri

Ukrayna’da lisans Eğitimine başlamadan önce Türk öğrencilerin mutlaka 9 ay süren hazırlık eğitimi programlarına katılması...

Kiev Slav Üniversitesi/Kyiv Slavonic University

Kiev Slav Üniversitesi, 1993 yılında Ukrayna Ulusal Bilimler Akademisinin girişimiyle kurulmuş bir yüksek öğrenim kurumudur....

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Hemen Ara

Hemen Arayın