Kiev Uluslararası Üniversitesi/Kiev International University

Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi için formu doldurun sizi arayalım.

Üniversite, 1994 yılında Uluslararası Enstitü ismiyle kurulmuş, 2002 yılında Kiev Uluslararası Üniversitesi(KIU) ismini almıştır. Bugün 5000’e yakın öğrencisi ve, akademik kadrosunda 65 bilim doktoru-profesör, 148 akademisyen/araştırma görevlisi bulunmaktadır. Son 18 yılda akademik kadronun 19 üyesi, patent ve koruma belgesi kazanmıştır. Okul, lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerinde eğitim vermektedir.

Kiev Uluslararası Üniversitesi’nin ana faaliyet alanlarından biri, her türlü uluslararası işbirliğinin geliştirilmesini, Bologna süreci ve Avrupa entegrasyonu çerçevesinde uluslararası üniversiteler topluluğuna entegrasyonu içerir. Bu sebeple üniversite; yabancı yükseköğretim kurumlarının deneyimlerini kullanmak, ana dili İngilizce olan yabancı eğitmenler ile çalışmak, Ukrayna ve yurtdışında onaylanan yeni öğretim stratejilerini uygulamak, öğrencilerin Avrupa ve Asya üniversiteleri ile değişimini sağlamak, öğrencilere Ukrayna işletmelerinde kısa ve uzun vadeli pratik imkanı sağlamak gibi çalışmalara yoğunlaşmaktadır.

Kiev Uluslararası Üniversitesi, İngilizce olarak gerçekleştirilen ulusal ve uluslararası “Uluslararası Öğrenci Mahkemesi” yarışmalarına katılmaktadır. KIU öğrencileri geçmişte Uluslararası Hukuk ulusal yarışma turlarını kazanmıştır. Yarışmanın kazananları Ukrayna’yı Lahey, Hollanda ve Washington, ABD’de temsil ederler.

2003-2004 akademik yılından itibaren, Kiev Uluslararası Üniversitesi AB TEMPUS-TASIS programı çerçevesinde bir dizi Avrupa projesine aktif olarak katılmıştır. Avrupa Komisyonu tarafından Üniversiteye pek çok proje için finansman sağlanmıştır.

Üniversiteler arası anlaşmalar çerçevesinde, Üniversite Çin, Polonya, Fransa, Büyük Britanya, Polonya, Moldova, Letonya, Gürcistan yüksek öğretim kurumlarıyla işbirliği içerisindedir.

KIU’da; çok fazla bölüm seçeneği olması, öğretim kadrosunun %85’inin doktora ve doktora sonrası derecelerine sahip olmaları, yabancı dil çalışmaları, bölümleri İngilizce veya Ukraynaca olarak okuma imkanının bulunması, Ukrayna’nın özel üniversiteleri arasında ilk 10 içinde bulunması üniversitenin başlıca tercih edilme nedenlerindendir.

Kiev Uluslararası Üniversitesi bölüm ücretleri:

Kiev Slav Üniversitesi/Kyiv Slavonic University

Kiev Slav Üniversitesi, 1993 yılında Ukrayna Ulusal Bilimler Akademisinin girişimiyle kurulmuş bir yüksek öğrenim kurumudur....

Kiev Milli Tiyatro, Sinema ve Televizyon Üniversitesi/Kyiv National University of Theatre Cinema and Television

Kiev Milli Tiyatro, Sinema ve Televizyon Üniversitesi sahne sanatları konusunda uzmanlaşmış bir üniversitedir. Üniversitenin Kiev şehrinde dört kampüsü...

Kharkiv Karazin Üniversitesi /V. N. Karazin Kharkiv National University

Ukrayna üniversiteleri dünya genelinde en iyi eğitimi öğrencilere sunan eğitim kurumları arasındadır. Dünyanın farklı ülkelerinden...

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Hemen Ara

Hemen Arayın