EnglishTurkish

Odessa Tarım Ziraat Üniversitesi/Odessa Agricultural University

Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi için formu doldurun sizi arayalım.

Günümüzde yurt dışı eğitim denildiği zaman her daim korkuyla bakılan ve ön yargıyla yaklaşılan bir öğrenim türüdür. Ancak bu ön yargıyı hakkını vererek ortadan kaldıran Ukrayna Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi öğrencileri, velileri ve mezunları bu üniversiteyi tercih ederek ne kadar doğru karar verdiklerini kendi gözleriyle yaşadıkları nedeniyle kararını verirler.

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi 1918 yılında kurulan, Ukrayna’nın en eski tarım üniversitelerinden birisidir. Kurulduğu ilk yıllarda Tarım Enstitüsü olarak bilinen üniversite, 2001 yılında bugünkü adını alarak eğitim hayatına devam etmiştir. Tarımsal üretimin gelişmesinde ve birçok tarım sektöründe kalifiyeli personelin yetişmesini hedefleyen üniversite, modern ve teknolojik ekipmanlarla eğitim hayatını sürdürmektedir. Okuldaki uzman eğitim görevlileri ve okulun sağladığı avantajlar, yerel ve yabancı öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Üniversite başarı puanına bakmaksızın öğrenci alımı yapan üniversite, Dünyanın birçok ülkesindeki üniversitelere göre oldukça ekonomik oluşuyla da dikkat çekmektedir. Oldukça köklü olan üniversitede, toplamda 6000 öğrenci bulunmaktadır. Öğrencilerin 2800’ü tam zamanlı olarak eğitim görürken, diğerleri yarı zamanlı olarak eğitim görmektedir.

Öğrencilerin başarısına büyük önem veren okul, uluslararası birçok organizasyona katılarak, eğitim kalitesini her geçen gün arttırmayı hedeflemektedir. Üniversite, başarılı öğrencilerine verdiği önemi göstermek için bilimsel çalışmalara katılan öğrencilerine hibe vermektedir. Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi’nin uzman kadrodan oluşan eğitim kadrosunda 390 eğitim görevlisi görev yapmaktadır. Toplamda 40 profesörün görev yaptığı üniversitede, 36 farklı bölüm seçeneği bulunmaktadır. Ukrayna’nın köklü üniversitelerinden birisi olarak, eğitim hayatına girdiği günden bu yana 40.000’den fazla mezun vermiştir ve mezunların 30.000’i tarım uzmanları ve öğretmenlerden oluşmaktadır. Üniversite oldukça geniş ve kapsamlı bir üniversite olduğundan, 7 fakülte ve 36 bölüme ev sahipliği yapmaktadır. Bir yıllık zorunlu hazırlık eğitimini bitiren öğrenciler, kendi istekleri doğrultusunda diledikleri bölümü seçme olanağına sahip olurlar. 4 yıllık lisans eğitimini bitiren öğrenciler ise, isterlerse yüksek lisans ve doktora eğitimlerini Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi’nde tamamlayabilirler.

Kaliteli eğitim veren üniversite, donanımlı akademik binalar ve öğrencilerin her türlü ihtiyacını karşılayabileceği alanlarla doludur. Okulda; çiftlikler, tarım kütüphanesi, eğlence merkezi, restoranlar, kafeler, barlar ve öğrenci sağlık merkezleri, öğrencilerin her türlü ihtiyacını karşılamak için hizmet vermektedir. Eğitimlerini çiftlikler, sanayi üstleri, sebze tesisleri, et tesisleri, şarap imalathaneleri, mühendislik tesisleri ve çiftliklerde alan öğrenciler, mezun olduklarında donanımlı birer birey olarak iş hayatına atılırlar. Ukraynalı öğrencilerin yanı sıra yabancı öğrencilere de büyük önem veren okul, yabancı öğrenciler için 1 eğitim öğretim yılı boyunca hazırlık eğitimi vermektedir. Bu yılda öğrenciler yabancı dillerini geliştirme ve ilerletme olanağına sahip olurlar. Yabancı dil eğitiminin yanı sıra biyoloji, matematik, fizik ve kimya derslerinin de verildiği hazırlık sınıfları, öğrenciler için oldukça faydalı olmaktadır.

Öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayan üniversitede, yurt olanakları da bulunmaktadır. Yurtlarda öğrencilerin ihtiyaç duyabilecekleri kütüphane ve okuma odaları da yer almaktadır. Eğitim öğretimin yanı sıra, Karadeniz kıyısında öğrencilerine sunduğu eğlence merkezi olanaklarıyla da Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi, Ukrayna’nın en çok tercih edilen üniversiteleri arasında yer almaktadır. Fakültelerinde yer alan 36 bölümde, 32 Doktor ve 165 Aday olmak üzere toplamda 40 Profesör görev yapmaktadır. Uzman kadrosuyla dikkat çeken Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi, ekonomik ve kaliteli bir yurt dışı üniversite eğitimi düşünenler için oldukça uygun bir tercih olacaktır.

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi Fakülteleri

  • Arazi ve Kadastro Fakültesi
  • Biyoteknolojik Fakültesi
  • İktisat Fakültesi
  • Mekanizasyon Fakültesi
  • Üretim Teknolojisi ve Hayvancılık Fakültesi
  • Tıp Fakültesi
  • Veteriner Fakültesi
  • Ziraat Fakültesi

Ukrayna’dan Türkiye’ye Yatay Geçiş İmkanı

Yurtdışında YÖK tarafından tanınan üniversitelerde eğitim alan öğrenciler, İlk yılını başarı ile tamamlar ise Türkiye’deki...

Ukrayna da Üniversite Eğitimi

Ukrayna’da Hazırlık Eğitimi ve Ücretleri

Ukrayna’da lisans Eğitimine başlamadan önce Türk öğrencilerin mutlaka 9 ay süren hazırlık eğitimi programlarına katılması...

Kiev Slav Üniversitesi/Kyiv Slavonic University

Kiev Slav Üniversitesi, 1993 yılında Ukrayna Ulusal Bilimler Akademisinin girişimiyle kurulmuş bir yüksek öğrenim kurumudur....

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Hemen Ara

Hemen Arayın