EnglishTurkish

Odessa Politeknik Üniversitesi / Odessa State Polytechnic University

Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi için formu doldurun sizi arayalım.

Odessa Politeknik Üniversitesi

Gelecekteki bilimsel personelin ve mühendislerin yetişmesini sağlayan Odessa politeknik üniversitesi 1918 yılında kurulan köklü bir üniversitedir. Güney Ukrayna merkezli olan üniversite devlet üniversitesidir.

  Üniversite Departmanları

 Kampüs içerisinde 13 adet binada akademik departmanlar bulunuyor. Bunun yanında laboratuvar, kütüphane ve 5 adet okuma salonu ile oldukça geniş bir kampüse sahiptir. Spor kompleksi ile de öğrencilerine çok geniş imkânlar sunan üniversite spor bölümleri içerisinde tenis kortları, atış poligonu, yüzme havuzu ve 7 adet spor salonu bulunuyor. Kampüs dışında Karadeniz kıyında bulunan Chayka sağlıklı yaşam merkezleri ve açık hava sporları da üniversite bünyesinde yer alıyor. Özellikle şehrin en modern kültür merkezlerinden biri olan OSPU öğrenci sarayı da üniversitenin sunduğu olanaklar arasında yer alıyor.

 İşbirliği İçerisinde Olduğu Alanlar

 Unesco, Uluslararası eğitim programları, Avrupa Yüksek Öğrenim Merkezi ile işbirliği yapan üniversite, COPERNICUS ve TEMPUS’ta araştırma ve eğitim programları ile yer alıyor. Bunların yanı sıra ABD’de, Asya ve Avrupa’da 28 yüksekokul ve üniversite ile de iş birliği anlaşmaları bulunmaktadır. Genel olarak Rusça ve Ukraynaca eğitim dili ile dersler verilmektedir.

 Üniversite Programları

 Makine Yapımı, Endüstri Teknolojileri, Kimya Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Radyo- elektronik ve Telekominikasyon, İşletim Sistemleri, İş- Ekonomi ve Enformasyon, İnsan Bilimleri Fakültesi gibi bölümleri bulunmaktadır.

Köklü bir üniversite olan Odessa Politeknik, taban puan ya da bölüm zorunluluğu olmamaktadır. Bu da her öğrenciye açık eğitimler sunduğunu gösteriyor. Ukrayna’da eğitim almak farklı ülkelere nazaran çok daha ekonomik olmaktadır. Bu da öğrencilerin bu okulu tercih etme sebepleri arasında yer alıyor. Odessa şehir olarak elverişli bir coğrafyadadır. En eski teknik eğitim kurumları arasında yer alan üniversite, küresel bilim ve teknolojinin gelişmesine çok önemli katkılar sağlamaktadır.

Faydalı Linkler :

Odessa Politeknik Üniversitesi ile Türkiye Üniversiteleri İş Birliği

Türkiye’den Mustafa Aydına Fahri Doktora

Ukrayna’dan Türkiye’ye Yatay Geçiş İmkanı

Yurtdışında YÖK tarafından tanınan üniversitelerde eğitim alan öğrenciler, İlk yılını başarı ile tamamlar ise Türkiye’deki...

Ukrayna da Üniversite Eğitimi

Ukrayna’da Hazırlık Eğitimi ve Ücretleri

Ukrayna’da lisans Eğitimine başlamadan önce Türk öğrencilerin mutlaka 9 ay süren hazırlık eğitimi programlarına katılması...

Kiev Slav Üniversitesi/Kyiv Slavonic University

Kiev Slav Üniversitesi, 1993 yılında Ukrayna Ulusal Bilimler Akademisinin girişimiyle kurulmuş bir yüksek öğrenim kurumudur....

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Hemen Ara

Hemen Arayın