Ukrayna’da yurt dışı eğitim programına dahil olacaksanız eğer mutlaka alternatiflerinizin arasında Odessa Uluslararası Beşeri Bilimler Üniversitesi yer almalıdır. Haydi; bu akademik programın bizlere kazandıracakları, sosyal hayatı hakkında biraz bilgi sahibi olalım.

Odessa Uluslararası Beşeri Bilimler Üniversitesi Ukrayna yasal gerekliliklerine ve eğitim kavramları ilkeleri çerçevesinde 20 Ağustos 2002’de özel bir yüksek öğretim kurumu olarak faaliyete geçmiştir.

Üniversite kurulduğu zaman diliminden bugüne gerekli eğitim kaynakları, uygun malzemeleri ve sosyal altyapıyı bu süreç içerisinde kurmayı başarmıştır.

2003 yılında eğitime 100 öğrenci ile başlayan üniversite şuan itibariyle yaklaşık 3520 öğrenci eğitim almaktadır. Üniversite bünyesinde 4 fakülte,2 enstitü ve 17 uzmanlık dalında eğitim verilmektedir. Bu bölümlerde toplam 35 profesör, 255 öğretim görevlisi ve 104 doktora öğrencisi bulunmaktadır.

Odessa Uluslararası Beşeri Bilimler Üniversitesi’nde kültür merkezi, sinema kulübü, konferans salonu, modern sınıflar, spor merkezleri, öğrenci kafeleri ve büyük bir kütüphaneye sahiptir. Ayrıca konaklama için yurt imkanı bulunmaktadır. Üniversite yurtları son derecede modern olup oda içerisinde banyo, tuvalet dışında tv, buzdolabı, halı, masa, sandalye, yatak ve kablosuz internet bulunmaktadır.

Odessa Uluslararası Beşeri Bilimler Üniversitesi Fakülteleri

  • Hukuk Fakültesi
  • Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Fakültesi
  • Yabancı Diller Fakültesi
  • Bilgisayar Bilimleri Bölümü
  • Beden Eğitimi Bölümü
Whatsapp ile Yazın

Whatsapp ile Yazın