Ukrayna Dnipropetrovsk Şehri

Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi için formu doldurun sizi arayalım.

DNİPROPETROVSK ŞEHRİ

Dinyeper Nehri’nin kıyısında kurulan Dnipro şehri, köklü geçmişi ve renkli hayatı ile gezginlerin adresi oluyor. Moğol istilasında imha edilen Dnipro, Dnipropetrovsk Oblastı bölgesinin idari merkezidir. 1648’de Kazak egemenliğine giren şehir Küçük Kaynarca anlaşması ile Rus egemenliği altına girdi. Günümüzde Ukrayna sınırları içinde olan şehir futbol takımı ile adını dünyaya duyuruyor.

DNİPRO’DA GECE HAYATI

Dnipro tarihi ve sporu ile dikkat çekse de gece hayatı ile de ziyaretçilerine özel ortam hazırlıyor. Gece 23.00 itibariyle hayatın hareketlendiğini söyleyebiliriz. Diskolar, masaj salonları, gece kulüpleri ve eğlence merkezleri ile Dnipro ziyaretçilerine unutamayacakları deneyimler sunuyor.

DNİPRO’DA NE YAPILIR?

Şehir merkezinde bulunan köprü şehrin simgesi gibidir. Bu köprüyü gördükten sonra alışveriş için özel bir seçenek sunan Dnipro, Most City alışveriş seçeneği ile doyasıya alışveriş yapma seçeneği oluşturuluyor. Doğa güzellikleri ile de yeşilin her tonunu sunan Dnipro, hatıra olarak alabileceğiniz özel hediye fırsatları da sunuyor.

DNİPRO’DA GEZİLECEK YERLER

Karl Marks Bulvarı Dinipro şehrinin en çok ziyaretçi alan yerlerindendir. Preobrajenskiy binası da Sobornaya Meydanı ile beraber kentin önemli ana damarlarından birini oluşturuyor. Monastyskiy adası Dinyeper Nehri üzerinde özel bir alan oluşturarak Dnipro şehrini özel şekilde izleme imkanı sağlıyor. Lenin yolu ve Slavy Anıtı rotanıza ekleyerek Dnpro gezinizi özel bir konsepte çevirebilirsiniz. Gemi gezinti imkanları ile şehri baştan başla gemi ile Gezerek güzel bir tatil seçeneği oluşturuluyor.

Ukrayna Kiev Şehri

Kiev (başkent) Nüfusu: 2,785,976 Yüz Ölçümü: 603,000 km2 Rakım: 179 m Bu rakamlar Ukrayna'nın başkenti...

Ukrayna Lviv Şehri

860.000 nüfusu ile Ukrayna'nın en büyük şehirlerinden biri olan Lviv, ülkenin batı tarafında bulunmaktadır. Çok...

Ukrayna Kherson Şehri

UKRAYNA KHERSON ŞEHRİ Dinyeper Nehri'nin sağ tarafında olan Kherson şehri, nehirden 25 km daha iç...

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Hemen Ara

Hemen Arayın