DNİPROPETROVSK ŞEHRİ

Dinyeper Nehri’nin kıyısında kurulan Dnipro şehri, köklü geçmişi ve renkli hayatı ile gezginlerin adresi oluyor. Moğol istilasında imha edilen Dnipro, Dnipropetrovsk Oblastı bölgesinin idari merkezidir. 1648’de Kazak egemenliğine giren şehir Küçük Kaynarca anlaşması ile Rus egemenliği altına girdi. Günümüzde Ukrayna sınırları içinde olan şehir futbol takımı ile adını dünyaya duyuruyor.

DNİPRO’DA GECE HAYATI

Dnipro tarihi ve sporu ile dikkat çekse de gece hayatı ile de ziyaretçilerine özel ortam hazırlıyor. Gece 23.00 itibariyle hayatın hareketlendiğini söyleyebiliriz. Diskolar, masaj salonları, gece kulüpleri ve eğlence merkezleri ile Dnipro ziyaretçilerine unutamayacakları deneyimler sunuyor.

DNİPRO’DA NE YAPILIR?

Şehir merkezinde bulunan köprü şehrin simgesi gibidir. Bu köprüyü gördükten sonra alışveriş için özel bir seçenek sunan Dnipro, Most City alışveriş seçeneği ile doyasıya alışveriş yapma seçeneği oluşturuluyor. Doğa güzellikleri ile de yeşilin her tonunu sunan Dnipro, hatıra olarak alabileceğiniz özel hediye fırsatları da sunuyor.

DNİPRO’DA GEZİLECEK YERLER

Karl Marks Bulvarı Dinipro şehrinin en çok ziyaretçi alan yerlerindendir. Preobrajenskiy binası da Sobornaya Meydanı ile beraber kentin önemli ana damarlarından birini oluşturuyor. Monastyskiy adası Dinyeper Nehri üzerinde özel bir alan oluşturarak Dnipro şehrini özel şekilde izleme imkanı sağlıyor. Lenin yolu ve Slavy Anıtı rotanıza ekleyerek Dnpro gezinizi özel bir konsepte çevirebilirsiniz. Gemi gezinti imkanları ile şehri baştan başla gemi ile Gezerek güzel bir tatil seçeneği oluşturuluyor.

Ukrayna’da Yaşam Maliyetleri

UKRAYNA ODESSA'DA YAŞAM MALİYETLERİ Ukrayna'da ne kadar ücret ile geçinebilirim sorusu eğitim maliyetlerinden sonra en...

Ukrayna Odessa Şehri

Karadeniz'in en büyük limanlarından birine sahip olan Odessa, Ukrayna'nın güneyinde yer alan ve nüfusu 1.012.500...

Ukrayna Sumy Şehri

Ukrayna içinde 269.000 nüfusu ile önemli bir yere sahip olan Sumi, ülkenin kuzey doğu bölümünde...

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Hemen Ara

Hemen Arayın