Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi için formu doldurun sizi arayalım.

UKRAYNA KHERSON ŞEHRİ

Dinyeper Nehri’nin sağ tarafında olan Kherson şehri, nehirden 25 km daha iç kesimde yer almaktadır. Grigori Potemkin tarafından kurulan şehir 1778 yılında Rusya’nın Kırım Hanlığı’nı aldığında kurulmuştur. Askeri üs bölgesi olarak kurulan Kherson, gemi atölyesi alanları ile öne çıkan bir şehirdir. 135,7 km2 alanda kurulu olan şehir 350 bin nüfusa sahiptir.

KHERSON EKONOMİSİ

Ukrayna’nın ulusal para birimi olan Grivna kullanılan para biriminin uluslararası para birimi kodu UAH’dır. Herson şehrinde ekonomik hayatın temeli olan Grivna çeşitli para türleri ile ekonomiyi yönlendiriyor. Kuruş’a karşılık gelen Kopiykas en alt para birimidir. 1, 2, 10 … şeklinde 500 birimlik banknotlarla şehirde ekonomik hayat şekilleniyor.

KHERSON HAKKINDA DETAYLAR

Ukrayna’nın resmi dili olan Ukraynaca konuşulan şehirde Rusçada yoğun olarak kullanılmaktadır. Kherson şehri ile Türkiye arasında bir benzerlikten söz edebiliriz. Yerel saatleri ortak olan bu iki lokasyon arasında saat farkı yoktur. Kherson’da konsolosluk hizmeti almak isteyenler bu durumda Odessa şehrine gitmesi gerekmektedir. Çünkü Kherson konsolosluk olarak Odessa’ya bağlıdır.

KHERSON’DA ULAŞIM

Troleybus ve taksilerin yoğun şekilde kullanıldığı şehirde toplu taşıma hizmeti sabah 6.00 ve gece 1.00 arasıdır. Bir diğer seçenek olarak minibüsler de şehirde sık tercih edilen ulaşım seçeneğidir. Hava limanı da olan şehirde hava limanına taksi ve özel ulaşım araçları ile ulaşım sağlanmaktadır.

Zengin fırsatları ile dikkat çeken Kherson gece hayatı ve alışveriş seçenekleri ile ziyaretçilerini büyülerken, lezzetli mutfağı ile de damak tadı sunuyor. Zengin menüsü olan Ukrayna mutfağı, Kherson’daki özel lokanta ve restoran seçenekleri ile unutulmaz anılara dönüşüyor.

Ukrayna Kiev Şehri

Kiev (başkent) Nüfusu: 2,785,976 Yüz Ölçümü: 603,000 km2 Rakım: 179 m Bu rakamlar Ukrayna'nın başkenti...

Ukrayna Lviv Şehri

860.000 nüfusu ile Ukrayna'nın en büyük şehirlerinden biri olan Lviv, ülkenin batı tarafında bulunmaktadır. Çok...

Ukrayna Sumy Şehri

Ukrayna içinde 269.000 nüfusu ile önemli bir yere sahip olan Sumi, ülkenin kuzey doğu bölümünde...

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Hemen Ara

Hemen Arayın