Ukrayna’da Konaklama Seçenekleri

Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi için formu doldurun sizi arayalım.

Ev Kiralama;

Ukrayna’da her şey ucuz olmasına rağmen ev kiraları oldukça yüksektir. Bunun sebeplerinden bir tanesi yeterince ev olmaması ve halkın özellikle önemli bir geçim kaynağı oluşturması. Fakat öğrenciler tarafından en fazla rağbet göre konaklama biçimidir. Odessa Şehirde bulunan 22 Üniversite sayesinde öğrenci kenti haline gelen Odessa’da öğrencilere karşı maalesef ev kiraları fazla söylenmektedir. Ev kiraları en az 300 USD ile başlamaktadır. Ukrayna genelinde evler ortalama 50 metre kare civarındadır. Şehire uzaklığına göre fiyatlar değişmektedir. Ancak öğrencilerin genelde tercih ettikleri şehir merkezine ve okula yakın olanlardır. Evler tamamen eşyalıdır. Ayrıca siz isteğinize göre eşya alabilirsiniz. Ancak temel olan tv, çamaşır Makinesi, buzdolabı, yataklar, oturma grupları, halı, dolap vb. hepsi mevcuttur. Ev bulmak yaz aylarında sıkınıtılı ile kış aylarında oldukça rahattır. Genel olarak evler Makler denilen komisyoncular tarafından bulunmaktadır. Bu amaçla Makler evin kirasının yarısını komisyon olarak isteyecektir. Ancak bu ev bulma parasıdır. Sonraki aylar normal kira ödemeye devam edersiniz. Elektrik,su ve doğal gaz son derece ucuzdur. Bazı ev sahipleri kiraların içinde bunları da istemektedir. Bu bir kolaylıktır. Çünkü siz bir daha uğraşmazsınız. Öğrenciler kendi aralarında anlaşıp eve çıkması durumunda kişi başı yaklaşık aylık 120-150 USD öderler.

Oda Kiralama

Odessa’da diğer bir konaklama şekli olan oda kiralamadır. Oda kiralama komisyoncular ile bulunabilir. Ancak komisyoncular bu iş için sizden para alacaktır. Evin sadece bir odası size aittir. Aile yanı konaklamada denilebilinir. Diğer odada başkaları yaşar. Sadece dış kapı anahtarı ortaktır. Kendi odanızın anahtarı mevcuttur. Mutfak, banyo ve tuvalet ortak kullanım alanıdır. Uygun olduğundan dolayı öğrenciler oda kiralama tercih etmektedir. Oda kiralama 100 USD başlamaktadır.

Yurt Konaklama

ukrayna-yurt-konaklaması

Kayıt yapmış olduğunuz okulun yurdunu tercih edebilirsiniz sadece. Yurtlar genelde 3-4 kişilik odalardan oluşur. Banyo tuvalet ve mutfak ortak kullanım alanı olarak kullanılır. Mutfakta kendi yemeğinizi yapabilir ve ortak kullanılan buzdolabını kullanabilirsiniz. Genelde yurtlarda yemek olmaz, fakat nadirde olsa yemekli yurtlarda mevcuttur. Yurtlar pek güzel sayılmaz. Ama idare edilebilir durumdadır.

Otel Odası

Örnek Ukrayna Otel Konaklaması

Odessa şehrinde yaz dönemi dolan taşan turist nedeni ile birçok otel veya hostel konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Bu yüzden öğrenci sezonunun açılması ile birlikte azalan turist sayısı nedeni ile Otel odasında konaklama imkanı mevcuttur. Hosteller aylık 120 dolardan başlarken, merkezi konumda bulunan güvenli oteller ise 250 dolardan aylık kiralanabilir.  hatta bazı otel odalarında 2 kişi rahatlıkla kalabilmekte olduğu için 125 dolara bile otel konaklaması sunabilmekteyiz.

Kharkiv Milli İnşaat Ve Mühendislik Üniversitesi

Kharkiv (Harkov) Üniversitesi, Ukrayna’nın öne çıkan eğitim kurumlarından birisidir. Avrupa standartlarının da üzerinde eğitimi, Ukrayna’da...

Ukrayna’da Tıp ve Diş Hekimliği

Dünya genelinden en basit prosedürler ve eğitim ücreti ile öğrencilere eğitim olanağı tanıyan en popüler...

Ukrayna Öğrenci Vizesi ve Belgeleri

Ukrayna’da herhangi bir üniversite’den davetiyesini alan öğrenci için Türkiye’de belgelerin hazırlanması , uygun bir şekilde...

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Hemen Ara

Hemen Arayın