Kharkiv Milli Hukuk Ve Ekonomi Üniversitesi 1930 yılında kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. İçerisinde lisans programlarının yanı sıra; yüksek lisans, master ve doktora programları da bulunmaktadır. Kharkiv Milli Hukuk Ve Ekonomi Universitesi / Kharkiv National Law And Economics University okulunun 2 eğitim dili bulunmaktadır. Bunlar Rusça ve İngilizce’dir.

 

Üniversite, Ukrayna’da bulunmaktadır. Bölgenin en iyi üniversitelerinden biridir. Okula girebilmek için sınav şartı aranmamaktadır. Başvuru için meslek lisesi veya lise diploması yeterlidir. Kharkiv Milli Hukuk Ve Ekonomi Üniversitesi için taban puanı bulunmamaktadır. Toplamda 13.000 öğrenci şu anda bu üniversitede eğitim görmektedir.

 

Kharkiv Milli Hukuk Ve Ekonomi Üniversitesi Bölümleri

 

Lise, meslek lisesi mezunları Kharkiv Milli Hukuk Ve Ekonomi Üniversitesi’ne başvurarak İngilizce veya Rusça dilinde eğitim alabilirler. Aynı zamanda üniversite bölüm ile ilgili staj yapma olanağı da sağlamaktadır.

 

Kharkiv Milli Hukuk Ve Ekonomi Üniversitesi bünyesinde muhasebe ve denetim bölümü, maliye bölümü, ekonomik bilişim fakültesi, yönetim ve pazarlama bölümü, iktisat, işletme ve vergilendirme gibi ekonomi alanındaki çoğu bölüm bulunmaktadır.

 

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here