Kharkiv Ulusal Üniversitesi Belediye Ekonomisi A. M. Beketov/Kharkov National Academy of Municipal Economy, Ukrayna’nın ikinci büyük şehri olan Kharkiv’de yer alan ve şehir gelişimi konusunda yoğunlaşan bir üniversitedir. Üniversite, 1922 senesinde kurulmuştur.

Kharkiv Ulusal Belediye Ekonomisi Üniversitesi bünyesinde yedi ayrı fakülte, dört eğitim merkezi ve on araştırma birimi bulunmaktadır. Geniş bir alana yayılan kampüsünde çok sayıda yurt, spor salonu ve kafeterya yer almaktadır. Üniversitede yaklaşık olarak 15.000 öğrenci lisans, lisansüstü ve aynı zamanda doktora seviyesinde eğitim almaktadır.

Kharkiv Ulusal Belediye Ekonomisi Üniversitesi’nde şehir planlaması, ekonomi, mühendislik, eğitimcilik ve işletme gibi ana dallara yer verilmektedir. Üniversitede eğitim almak için en az lise diploması gereklidir. Ayrıca, Ukrayna’nın en iyi üniversitelerinden biri kabul edildiği ve bilimsel araştırma konusunda önderlik yaptığı için ülkenin her yerinden öğrenci çekmektedir. Kharkiv Ulusal Belediye Ekonomisi Üniversitesi, aynı zamanda her yıl Türkiye’den de çok sayıda öğrenci kabul etmektedir. Bu sayede Türk öğrenciler, hem Ukrayna’da hem de Türkiye’de daha iyi iş olanakları elde etmektedir.

Whatsapp ile Yazın

Whatsapp ile Yazın