EnglishTurkish

Kiev Milli Dilbilim Üniversitesi/Kyiv National Linguistic University

Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi için formu doldurun sizi arayalım.

Kiev Milli Dilbilim Üniversitesi(KNLU), 30 Mart 1948’de Kiev Devlet Yabancı Diller Pedagoji Enstitüsü ismiyle kurulmuş özerk statülü bir yüksek öğrenim kurumudur. Üniversite, lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerinde eğitim vermektedir. KNLU’da 3 adet eğitim binası, 4 adet öğrenci yurdu, bilgisayarlı bir kütüphane, 10 adet bilgisayar sınıfı, modern bir spor kompleksi, bir öğrenci kantini ve kafeteryalar bulunmaktadır.

Üniversitedeki eğitim süreci 33 bölümde toplam 680’den fazla tam zamanlı akademisyen tarafından gerçekleştirilir. 13 öğretmen “Ukrayna Halk Eğitiminin Onurlu Çalışanı” ve “Ukrayna Bilim ve Teknoloji Onurlu Çalışanı” fahri unvanlarına, 2’si Devlet Ödüllerine layık görülmüştür.

Kiev Milli Dilbilim Üniversitesi, 20’den fazla yabancı dilin öğretildiği, Ukrayna’nın önde gelen filolojik eğitim ve çeviri merkezlerinden biridir. 2005 yılında uluslararası üniversite topluluğu tarafından tanınarak Uluslararası Üniversiteler Birliği’ne(IAU) kabul edilmiştir. Üniversite, Uluslararası İngilizce Öğretmenleri Birliği’nin (IATEFL) Ukrayna şubesinin kurucusudur. Bunun yanında Ukrayna’da bulunan American House, British Council, Goethe Enstitüsü, Fransız Kültür Merkezi ve Japon Kültür Merkezi ile kapsamlı bir işbirliği sürdürmektedir. 1993 yılında Ukrayna’da ilk UNESCO Kürsüsü KNLU’da kurulmuştur.

Üniversite, eğitimini dünya eğitimine entegre etmek ve diplomasının uluslararası prestijini arttırmak için aktif uluslararası ortaklıklar kurmaktadır. KNLU, yabancı elçilikler, uluslararası organizasyonlar, merkezler ve vakıflarla işbirliği yapmaktadır. Üniversite, öğrenci, lisansüstü öğrenci ve akademik personel değişimini teşvik etmektedir. Uluslararası toplantılara, dil ve eğitim programlarına, kültürel etkinliklere, konferanslara katılımı teşvik eder. Avrupa, Orta ve Uzak Doğu ve Kuzey Amerika’daki 46 yüksek eğitim kurumu/kuruluşu KNLU’nun ortaklarıdır. En fazla uluslararası temas, Güney Kore (7), Fransa (7), Almanya (4), Rusya (9) ve Çin (5) üniversiteleri ile kurulmuştur.

KNLU’nun kültür-sanat faaliyetleri bakımından da gelişmiş olduğu söylenebilir. Her yıl özel günlerde düzenlenen 8 adet geleneksel konser yapılmaktadır. Miss/Mr KNLU yarışmaları  öğrenciler tarafından büyük ilgi görmektedir. Üniversitenin Kültür ve Sanat Merkezinde, Orkestra Stüdyosu ‘Vodogray Orkestrası’, Koreografi Stüdyosu ‘Extreme’, Tiyatro Stüdyosu ‘Eidos’ ve Vokal Stüdyosu bulunur.

Kiev Milli Dilbilim Üniversitesi bölüm ücretleri:

Ukrayna’dan Türkiye’ye Yatay Geçiş İmkanı

Yurtdışında YÖK tarafından tanınan üniversitelerde eğitim alan öğrenciler, İlk yılını başarı ile tamamlar ise Türkiye’deki...

Ukrayna da Üniversite Eğitimi

Ukrayna’da Hazırlık Eğitimi ve Ücretleri

Ukrayna’da lisans Eğitimine başlamadan önce Türk öğrencilerin mutlaka 9 ay süren hazırlık eğitimi programlarına katılması...

Kiev Slav Üniversitesi/Kyiv Slavonic University

Kiev Slav Üniversitesi, 1993 yılında Ukrayna Ulusal Bilimler Akademisinin girişimiyle kurulmuş bir yüksek öğrenim kurumudur....

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Hemen Ara

Hemen Arayın