EnglishTurkish

Kiev Milli İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi/Kyiv National University of Construction And Architecture

Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi için formu doldurun sizi arayalım.

Kurum, 1930 yılında Kiev Politeknik Enstitüsü’nün fabrika ve inşaat şubesi ile Kiev Sanat Enstitüsü’nün mimarlık fakültesi temelinde ‘’Kiev İnşaat Mühendisliği Enstitüsü’’ olarak kurulmuştur. II. Dünya Savaşı sonrası Sovyet döneminde üniversite, Moskova İnşaat Mühendisliği Enstitüsü’nün arkasında SSCB’de ikinci en yüksek mühendislik ve mimarlık fakültesi haline geldi.

13 Ağustos 1993 tarihli Ukrayna Bakanlar Kurulu Kararı ile Kiev İnşaat Mühendisliği Enstitüsü temelinde Kiev İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi kuruldu. 28 Şubat 1999’da Ukrayna Cumhurbaşkanı kararı ile üniversite, “Kiev Milli İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi” olarak ulusal üniversite statüsüne kavuştu.

Kiev Milli İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerinde eğitim vermektedir. Eğitim faaliyetleri 700’den fazla öğretim üyesi tarafından 96 kürsüce yürütülür. Üniversitede 10.500 öğrenci eğitim görmektedir.

Üniversite, kurulduğu tarihten bu yana, dünyanın 75 ülkesi için yaklaşık iki bin uzman da dahil olmak üzere 65 binden fazla mühendis ve mimar yetiştirmiştir. Üniversitenin akademik personeli ve bilim adamları, inşaat ve mimarlık dallarında ulusal ve dünya bilimine önemli katkılarda bulunmuşlardır. 

Kampüs alanında altı fakülte, bilgi teknolojileri merkezi ve bilgisayar laboratuvarları, spor kompleksi, kütüphane kompleksi ve okuma salonu (1 milyondan fazla yayın), eğitim-rehabilitasyon kampı ve gıda işletmeleri bulunur.

Üniversite, 2012 Ukrayna üniversiteleri derecelendirilmesi ‘’Compass’’te  5. Sırada, inşaat ve mimarlık dalında 1. Sırada yer almıştır. (www.yourcompass.org)  Kiev Milli İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, Almanya, Avusturya ve Litvanya üniversiteleri ile işbirliği içerisindedir.

Kiev Milli İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi bölüm ücretleri:

Ukrayna’dan Türkiye’ye Yatay Geçiş İmkanı

Yurtdışında YÖK tarafından tanınan üniversitelerde eğitim alan öğrenciler, İlk yılını başarı ile tamamlar ise Türkiye’deki...

Ukrayna da Üniversite Eğitimi

Ukrayna’da Hazırlık Eğitimi ve Ücretleri

Ukrayna’da lisans Eğitimine başlamadan önce Türk öğrencilerin mutlaka 9 ay süren hazırlık eğitimi programlarına katılması...

Kiev Slav Üniversitesi/Kyiv Slavonic University

Kiev Slav Üniversitesi, 1993 yılında Ukrayna Ulusal Bilimler Akademisinin girişimiyle kurulmuş bir yüksek öğrenim kurumudur....

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Hemen Ara

Hemen Arayın