1948 yılında kurulan Kiev ulusal dilbilim üniversitesi uzun yıllardan bu yana verdiği seçkin akademik programları, mezun ettiği başarılı öğrencileri ile Avrupa’nın en çok tercih edilen üniversiteleri arasına girmeyi başarmıştır. Bunun dışında Avrupa’da yürütülen önemli akademik bilimsel çalışmalarda da katkıları bulunan üniversite, tüm bu özellikleri sayesinde her yıl çok sayıda öğrencinin tercih sıralamasında başlarda yer almaktadır.

Üstün Nitelikli Eğitim

 Kiev Ulusal Dilbilim Üniversitesi, bünyesinde görev yapan başarılı bir akademisyen kadrosuna sahiptir. Bu akademisyenler alanlarında uzman ve profesyonel olmakla beraber, eğitim kalitesini yaşamlarının odak noktası haline getiren çalışanlardır. Üniversitede açılan eğitim programları, bu üstün nitelikli akademisyenlerin sayesinde amacına ulaşarak, çok sayıda nitelikli mezun yetiştirilmektedir. 

Bu üniversitede mevcut bulunan eğitim programlarının gerek ülkemizde gerekse diğer seçkin dünya ülkelerinde denkliği bulunmaktadır. Bu sebeple öğrenciler gönül rahatlığı ile bu üniversitenin eğitim programlarına katılabilmektedir. 

Rusça Ve İngilizce Eğitim İmkanı

 Ukrayna, Rusça dilinin ağırlıklı olarak konuşulduğu bir ülkedir. Kiev Dilbilim Üniversitesinde verilen eğitim programları Rusça olarak verilmenin yanı sıra, İngilizce dilinde de dersler verilmektedir. Bu üniversiteyi seçen öğrenciler aldıkları akademik eğitimin yanında hem Rusça hem de İngilizce konusunda kendilerini akademik seviyede geliştirme imkanı elde edebilirler. 

 Üniversitede sunulan eğitim, son derece modern yöntemler ile gelişmiş sınıf ve laboratuvar ortamlarında verilmektedir. Ayrıca bir öğrenci kenti olarak anılan Kiev burada okumaya gelen öğrencilerin sosyalleşmesi, farklı kültürleri tanımaları yönünden önem taşımaktadır. Bu üniversitede okuyan çok sayıda Türk öğrenci de bulunmaktadır. Bu okulu seçen öğrenciler bu açıdan kendilerini yalnız hissetmeyecektir. 

 Her yönü ile avantajlı bir eğitimin kapılarını aralayan Kiev Dilbilim Üniversitesine kayıt olmak için herhangi bir sınavdan geçmek gerekmemektedir. Lise diplomasına sahip olan herkes bu üniversiteye başvurabilir.

Ukrayna’da Lisans Yerleştirme Ücretleri

Lisans Başvurusu İçin Danışmanlık Paketleri Dil yeterliliği olan öğrenciler sadece bu paketi tercih edebilir. Öğrenci...

Ukrayna da Üniversite Eğitimi

Ukrayna’da Hazırlık Eğitimi

Ukrayna’da lisans Eğitimine başlamadan önce Türk öğrencilerin mutlaka 9 ay süren hazırlık eğitimi programlarına katılması...

Kharkiv Ulusal Ekonomi Üniversitesi 

Kharkiv Ulusal Ekonomi Üniversitesi 

Harkiv Ukrayna merkezli olarak kurulan Kharkiv Ulusal Ekonomi Üniversitesi, bir devlet üniversitesidir. Adından da anlaşılabileceği...

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Hemen Ara

Hemen Arayın