Odesa-National-Academy-of-Telecommunications-named-after-ОS-Popov

Odessa Telekomünikasyon Akademisi, Ukrayna’nın Odesa bölgesinde ilk defa 1900 yılında ülkedeki teknisyenleri ‘Yüksek Telgraf Mekaniği’ alanında eğitmek amacı ile kurulmuştur. SSCB döneminde aktif olarak kullanılan ve bölgenin yerel ihtiyaçlarına yardımcı olan okul 1929 yılının sonbahar ayında yapılan eğitim reformu ile ‘Elektroteknik’ ünvanını almıştır. Okul günümüzde ise resmi olarak Odessa Telekomünikasyon Akademisi/ Odessa Telecommunication Academy ismi ile eğitim ve öğretim hizmetlerini sürdürmektedir.

 

Kayıtlar için üniversite sınavına girişlerin gerekmediği ve yalnızca lise diploması ile kayıtların yapıldığı Odessa Telekomünikasyon Akademisi’nin yıllık ücretleri her sene okulun yönetim kurulu tarafından belirlenmekte ve resmi internet adresinden yayınlanmaktadır.

 

Öğrencilerine lisans ve yüksek lisans programlarının yanı sıra Rusça dil dersi de veren Odessa Telekomünikasyon Akademisi bünyesinde Bilgisayar Teknolojileri,

Radyo ve Televizyon, Elektronik Eğitimi, Bilgi Ağları ve Telekomünikasyon Araç

ve Sistemleri bölümlerini barındırmaktadır. Lisans programlarının 4 sene sürdüğü

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisinde yüksek lisans programları ise 2 yıl sürmekte ve ardından öğrenciler okullarından diploma almaya hak kazanarak okudukları bölüm ile ilgili alanda iş hayatına atılmaya hazır hale gelmektedirler.

 

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here