Ukrayna’da Eğitim Avantajları

Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi için formu doldurun sizi arayalım.

Türkiye’de ki öğrencilerin, yurtdışında okumak için tercih ettikleri ülkelere bakıldığında İngiltere, Kanada, Avrupa ülkelerinin yanında Ukrayna’da eğitim de bir hayli gözde ülkeler arasında ki yerini almış bulunmaktadır.

Ukrayna’da eğitim almanın son 2 yıldır bir hayli popüler olduğu bile söylenebilir. Bunda vize serbestliği büyük rol oynamaktadır. Vize serbestliği ile birlikte, Ukrayna’da ki başarılı üniversitelerinde isimleri artık daha fazla duyulmaya başlanmıştır.  Ukrayna’nın okur-yazarlık oranı ülkemize oran oldukça fazladır. 2017 rakamlar net olmamakla birlikte %99,5 gibi bir oranla orada okumak isteyen öğrenciler için pek ala umut olmaktadır.

Ülkemizde sürekli değişen sınav sistemi öğrenciler de çoğu zaman hayal kırıklığı yaşatmaktadır. Bu sadece şuan ki YKS sınavı için de değil, orta öğretimin sonunda var olan TOEG sınavı içinde geçerlidir. Öğrenciler aslına bakarsanız anaokulundan itibaren gerek TOEG olsun gerek iyi bir liseye girebilmek için çalışma gereksinimi olsun, gerekse YKS gibi zorlayıcı ama tamamlayıcı olmayan sınav olsun sürekli bu tür sınavlarla sınanmakta ve yıllarca ve yıllarca bitmeyen stres ile baş etmeye çalışmaktadır. Ne yazık ki bu sınav sistemleri sadece öğrenciyi etkilemekle kalmıyor, yanında tüm ailesini ve çevresini de derinden etkiliyor.

Peki sizce, ergenlik ile baş etmeye çalışan bir çocuğun bir de hayatını sadece 3 saat içine sığdırılmış sınav sistemi sonucunda kazandığı okula yerleştirilip, üniversiteden mezun olduğu zaman kazanmış olduğu mesleği yapmasına zorlamak kadar korkunç başka bir durum olabilir mi?
Peki hiç şu açıdan düşündünüz mü? Çocuğunuz aslında sınıf birincisi ve sınav günü sabahı kötü bir kaç olay yaşıyor ve bu olaylar o gün girmiş olduğu sınavının tüm konsantresini dağıtıyor. Neticesinde ise tıp fakültesini kazanmasını beklediğiniz çocuğunuz gidiyor ve çevre mühendisliğini kazanıyor. Çocuğunuzun asla istemediği aman çevre mühendisliği mi tutacak dediği tercih gelip çocuğunuzu buluyor. Ne kadar da hazin bir son!

Çocukların kaderini sadece 3 saate bağlamak ve bu 3 saat için anaokulundan itibaren onları çalıştırmak hatta ve hatta at yarışı muamelesi görmelerini sağlayıp kurstan kursa, özel dersten özel derse gönderip bir dakika nefes almalarını bile sağlamayıp YKS sınavına kadar getirip sonrasında da belki iyi belki de kötü sonuçlar alıp ömrünüz boyunca keşkelerle yaşamak istiyorsanız bu kesinlikle sizin seçiminizdir.

Ama elinizde bir seçenek daha var, Ukrayna’da Üniversite Eğitimi.
Çocuğunuzun kaderi yalnız 3 saate bağlı olmadan, istediği ve arzu ettiği bölümde YKS, ÖSS, YGS gibi türlü türlü sınavlara tabi tutulmadan sadece ve sadece lise diplomasıyla dünyanın en kaliteli okullarında, kaliteli öğretmenlerle okuyabileceğini söylesem ne derdiniz?
Hemde Türkiye’de okul maliyetlerin kat ve kat altında…

İşte sizin Ukrayna’da eğitim alabilmenizi sağlayacak olan Ukrayna’nın tek yetkili temsilcisi olan firma Everest Yurtdışı Eğitimdir. Everest Eğitim, siz evinizde rahat rahat otururken, çocuğunuzun, Ukrayna’da ki köklü üniversitelerin birinde ve tamamen istediği bölüm ve istediği fakülte de okuyabilmesi için tüm bürokratik işlemlerle birebir ilgilenecektir. Türkiye’de ki işlemler bitti ve geriye sadece çocuğunuzun Ukrayna’ya gitmesi kaldıysa, çocuğunuzu gönül rahatlığı ile uçağa bindirip Ukrayna’ya gönderebilirsiniz. Çocuğunuzu Ukrayna’da da bir sene boyunca Everest Eğitimin uzman kadrosu çocuğunuzu yine yalnız bırakmayacak konaklaması, oryantasyonu, okula yerleşimi vs. tüm sorunlarla ilgilenecektir.

Ukrayna’da Tıp ve Diş Hekimliği

Dünya genelinden en basit prosedürler ve eğitim ücreti ile öğrencilere eğitim olanağı tanıyan en popüler...

Ukrayna Öğrenci Vizesi ve Belgeleri

Ukrayna’da herhangi bir üniversite’den davetiyesini alan öğrenci için Türkiye’de belgelerin hazırlanması , uygun bir şekilde...

Ukrayna’da Lisans Tamamlama

En Kolay Lisans Tamamlama Eğitimi Ukrayna’da Siz de eğitiminizi meslek yüksek okulunda aldıysanız ve bu...

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Hemen Ara

Hemen Arayın