Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi için formu doldurun sizi arayalım.

Kiev (başkent)

Nüfusu: 2,785,976

Yüz Ölçümü: 603,000 km2

Rakım: 179 m

Bu rakamlar Ukrayna’nın başkenti Kiev’i tanımlıyor. Ukrayna’nın en büyük şehri olan Kiev, tarihi kaynaklarda en eski olarak 9. yy’da kayıtlarda geçmektedir. Tarihi ve kültürel geçmişi ile köklü bir geçmişe sahip olan Kiev zengin bir kültürel birikime sahiptir.

KİEV REHBERİ

Doğası ve kültürü ile zengin bir yapıya sahip olan Kiev özel gezi alanları ile zengin seçenekler sunuyor. St. Sophia Katedrali 1037 yılına kadar dayanan geçmişi ile turistik bir merkez olurken altın kubbeleri, nakışları ve mozaikleri ile özel bir görünüme sahiptir. Kiev rehberinde önemli diğer rotalar da St. Andrew’s Kilisesi and Golden Gate ve Mariyinsky Sarayı gibi önemi mekanlar vardır. Ayrıca kentte botanik zenginliği açısından önemli olan önemli botanik bahçeler vardır.

KİEV’DE YEME İÇME

Farklı mutfak ve lezzetlerin bir araya geldiği kent olan Kiev, misafirlerine özel yeme içme seçenekleri sunuyor. Kiev tavuğu özel bir lezzet olurken Besarabsky Pazarı yeme içme için en özel seçenekleri bulabileceğiniz merkez olarak dikkat çekiyor. Çok sayıda lokanta ve restoran da Kiev’in misafirlerine sunduğu özel seçeneklerdir.

KİEV’DE KÜLTÜR VE EĞLENCE

Uzun süre Rusya yönetimi altında bulunan şehir Slav kültürünün dinamiklerini yansıtıyor. Çok yönlü ve canlı bir yapıya sahip olan ki tiyatro, müze, gece kulübü, sinema, gazino ve eğlence ortamları ile birçok seçenek oluşturuyor. Ulusal Bale ve Opera Akademisi Tiyatrosu, Ukrayna Ulusal Filarmonisi, Bravo Kiev Dram Tiyatrosu, Rusya Dram Tiyatrosu ve Ulusal Akademi Tiyatrosu ile Kiev kültürü ve sanatı yaşatıyor.

Ukrayna Lviv Şehri

860.000 nüfusu ile Ukrayna'nın en büyük şehirlerinden biri olan Lviv, ülkenin batı tarafında bulunmaktadır. Çok...

Ukrayna Kherson Şehri

UKRAYNA KHERSON ŞEHRİ Dinyeper Nehri'nin sağ tarafında olan Kherson şehri, nehirden 25 km daha iç...

Ukrayna Sumy Şehri

Ukrayna içinde 269.000 nüfusu ile önemli bir yere sahip olan Sumi, ülkenin kuzey doğu bölümünde...

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Hemen Ara

Hemen Arayın