860.000 nüfusu ile Ukrayna’nın en büyük şehirlerinden biri olan Lviv, ülkenin batı tarafında bulunmaktadır. Çok uluslu bir yapıya olan şehrin %1’i Polonya’lı, %5 Rus ve %88’i de Ukrayna halkından oluşmaktadır. Şehirde Lvivsyka Politehnika ve Lviv Üniversitesi olarak iki adet yüksek eğitim kurumu yer almaktadır. Eğitim ile olduğu kadar kültür ve sanatsal yönü ile de dikkat çeken şehirde Lviv Opera ve Bale Tiyatrosu ve Filarmonik orkestra bulunmaktadır. Tarihi yönü ile zengin bir geçmişe sahip olan Lviv UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunmaktadır.

KADIN NÜFUS GERÇEKTEN %85 Mİ?

Lviv dünya basınında spor takımları ve özellikle de kadın nüfus oranı hakkındaki ilgin detay ile gündeme gelmektedir. Şehrin %85’inin kadın olduğu yönünde bir bilgi sıkça dile getirilmektedir. Ancak bu durum ticari olarak turizm yönünden reklam amaçlı olarak ortaya atılmış bir projedir. Aslında Lviv şehrinde %51 Erkek %49 kadın nüfus bulunmaktadır. Resmi rakamlara göre kadın nüfus orantı olarak fazla olmadığı gibi erkek nüfusa göre daha az orandadır.

LVİV’DE GECE HAYATI

Lviv’de hayat gece yarısından sonra başlıyor denebilir. Özgürlüklü mekânların yoğunlukta olduğu Lviv’de Rafinad People seçeneği ile hem striptiz şovu hem de gece kulübü olan mekânda aynı zamanda lokanta seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Daha lüks bir ortam arayışında olanlar için Fashion Club mekânı ideal tercihtir. Aynı zamanda restoran özelliği de olan mekânda içkili ve özel içecekli seçenekler mevcut. Metro Club ve SANKOFF Club’de diğer özel gece eğlence seçenekleri sunan mekânlardır.

Ukrayna’da Yaşam Maliyetleri

UKRAYNA ODESSA'DA YAŞAM MALİYETLERİ Ukrayna'da ne kadar ücret ile geçinebilirim sorusu eğitim maliyetlerinden sonra en...

Ukrayna Odessa Şehri

Karadeniz'in en büyük limanlarından birine sahip olan Odessa, Ukrayna'nın güneyinde yer alan ve nüfusu 1.012.500...

Ukrayna Sumy Şehri

Ukrayna içinde 269.000 nüfusu ile önemli bir yere sahip olan Sumi, ülkenin kuzey doğu bölümünde...

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Hemen Ara

Hemen Arayın