Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi için formu doldurun sizi arayalım.

Karadeniz’in en büyük limanlarından birine sahip olan Odessa, Ukrayna’nın güneyinde yer alan ve nüfusu 1.012.500 Olan şehirdir. 163 km2 yüz ölçümüne sahip olan Odessa 40 m rakıma sahiptir.

ODESSA TARİHİ

1973’te Hacıbey ismini değiştirip Odessa adını veren Ruslar şehrin kültürel yapısında önemli bir değişiklik gerçekleştirmiştir. Az miktarda Türk kesim olan şehirde Osmanlı izleri de vardır. Karadeniz havzasında Samsundan sonra en büyük ikinci şehir olan Odessa, Türk Cumhuriyetinin ilk konsolosluk açtığı merkezlerden biridir.

ODESSA’DA KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Odessa şehrinde 3 farklı yerden bahsedilebilir. Deribasvskaya Caddesi, Primorski Bulvarı ve Catherine Meydanı, Odessa şehrinin merkezi bölümleridir. Odessa’yı gezmek ve tanımak için bu alanlarda konaklamak doğru tercih olacaktır. Sahilleri ile de ziyaretçilerine kucak açan Odessa, Arcadia sahili ile doğasını ziyaretçilerine sunuyor.

ODESSA LEZZETLERİ

Özel lezzetleri bulabileceğiniz Odessa mutfağında Broshch adlı çorba zengin içeriği ve 30 dan farklı türü ile özel bir sebze çorbasıdır. Odessa’da tadabileceğiniz bir diğer özel lezzet olan katlet tavuk ya da balık ile yapılan özel bir lezzettir. Deruny, vereniki ve paczki gibi özel lezzetler de Odessa mutfağı için diğer seçeneklerdir.

ODESSA’DA GECE HAYATI

Renkli ve eğlence yüzünü gece de devam ettiren Odessa, eğlence hayatı ile şehrin tadını çıkarmanızı sağlıyor. Arcadia bölgesinde hareketli olan gece hayatı, yaz aylarında özel eğlence konseptleri ile müzik ve dans etkinliklerine dönüşüyor. Deribaskaya Caddesi de gece hayatı için bir diğer özel merkezdir.

Ukrayna Kiev Şehri

Kiev (başkent) Nüfusu: 2,785,976 Yüz Ölçümü: 603,000 km2 Rakım: 179 m Bu rakamlar Ukrayna'nın başkenti...

Ukrayna Lviv Şehri

860.000 nüfusu ile Ukrayna'nın en büyük şehirlerinden biri olan Lviv, ülkenin batı tarafında bulunmaktadır. Çok...

Ukrayna Kherson Şehri

UKRAYNA KHERSON ŞEHRİ Dinyeper Nehri'nin sağ tarafında olan Kherson şehri, nehirden 25 km daha iç...

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Hemen Ara

Hemen Arayın